Yasak İhlali Deniz Macerası: Cankurtaranların Kahramanca Mücadelesi

Sakarya’nın Karasu ilçesinde yaşanan olayda, yasak olmasına rağmen denize giren bir kişi kayboldu. Cankurtaran ekiplerinin kahramanca mücadelesiyle bir kişi sudan kurtarılırken, bir kişi hala kayıp durumda.

Olay, Yalı Mahallesi 12. Kule mevkiinde meydana geldi. Yasak olmasına rağmen, beş yabancı uyruklu genç denize girme kararı aldı. Ancak deniz dalgalı ve akıntılıydı ve gençlerden ikisi boğulma tehlikesi atlattı. Bağırışları duyan çevredeki vatandaşlar, tehlikede olan bir kişiyi sudan çıkararak kurtardı. Ancak Karrar Jabbar Saeed Al-Zaidawi (28), dalgalı suda kayboldu.

İhbar üzerine, mesai saatleri geçmiş olmasına rağmen cankurtaran ekipleri, Sahil Güvenlik, sağlık, itfaiye ve polis ekipleri olay yerine sevk edildi. Cankurtaran ekipleri jetski kullanarak su üstünden, Sahil Güvenlik ise dalgıç ekipleriyle su altından geniş çaplı bir arama başlattı.

Cem Süt adlı bir görgü tanığı, olay anını şu şekilde anlattı: “Arkadaşlar yüzüyordu, o esnada imdat diye bağırış seslerini duyduk. Simitle birlikte suda bulunan kadını kurtardık. Ama adam dalgalar arasında kaldı, biz de simitle zor bela karaya geri dönebildik. Erkek arkadaşımız hala denizde, akıntı onu götürdü.”

Karasu’daki bu dramatik olay, denizdeki tehlikelerin ve yasaklara uymamanın ne kadar ciddi sonuçlara yol açabileceğini bir kez daha gösterdi. Cankurtaran ekiplerinin kahramanca çabaları, bir kişinin hayatını kurtarırken diğerinin ise hala arama kurtarma faaliyetlerinin devam ettiği bir gerçek olarak dikkatleri çekiyor.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Related Posts

Zorla evlendirilen damat

Zorla evlendirilen damat sanki

Namaz kılan kardeşlerimiz bunu mutlaka okusun

Namaz kılan kardeşlerimiz bunu mutlaka okusun, bu durumda olan kardeşlerimiz varsa mutlaka hallerini düzeltsinler! Devamını oku

Sirkeyi koltuk altıne sürerseniz

Sıcak havalarda büyük bir soun haline dönüşen terleme sonrasında kötü kokular oluşabiliyor. Uzmanlar deodarantlar yerine doğal çözümler öneriyor… Devamını oku

Herkesi sevindirecek haber indirim geliyor

Brent petrolün fiyatı son bir haftada 87 dolardan 81,43 dolara kadar geriledi. Hal böyle olunca akaryakıt fiyatlarında bir indirim beklentisi oluştu. Bu kapsamda araç sahiplerini sevindirecek bir…

Temel Askerde

Temel’in canı çok sıkılıyormuş. Yunan’a bir ıslık çalmış elleriyle “Havacı mısın?” işareti yapmış,Yunan aldırmamış. Bir ıslık çalmış elleriyle “Karacı mısın?” işareti yapmış, Yunan aldırmamış Devamını oku

Bakan Mehmet Şimşek: Dünya Bankası ile 895,7 Milyon Euro Kredi Anlaşması İmzaladık

Türkiye’nin cari açığını azaltmak ve dışa bağımlılığını düşürmek amacıyla yenilenebilir enerji yatırımlarının büyük önem taşıdığını belirten Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bu yönde çalışmalarının sürdüğünü açıkladı….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir