TOKİ Borçlarında Büyük İndirim Fırsatı: Yüzde 25 İndirim Kampanyası!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, canlı yayında duyurduğu müjde ile TOKİ borçlarına büyük bir fırsat sunuyor. Özhaseki, “TOKİ’den konut ve iş yeri alan vatandaşlarımız, kalan borçlarını peşin ödemek isterlerse yüzde 25 oranında indirimden faydalanabilecek” dedi. Ancak bu kampanyadan yararlanmak için belirli bir şartın yerine getirilmesi gerekiyor. İşte detaylar:

Yüzde 25 İndirim Kampanyası Duyuruldu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, vatandaşlardan gelen yoğun talep doğrultusunda Toplu Konut İdaresi (TOKİ) aracılığıyla gerçekleştirilen konut ve iş yeri alımlarında yüzde 25 indirim kampanyası başlattıklarını duyurdu.

2022 Yılı Haziran Ayının Sonuna Kadar Başlayanlar Faydalanabilecek Bakan Özhaseki’nin müjdesini verdiği bu indirim kampanyası, 2022 yılı Haziran ayının sonuna kadar geri ödemeleri başlamış olanları kapsıyor. Yani, bu tarihten önce ev veya iş yeri satın alan ve geri ödeme taksitlerine başlayanlar, yüzde 25 indirimden faydalanabilecekler.

Borç Bilgileri Bankadan Öğrenilebilecek Borçlarını peşin ödemek isteyen alıcılar, borç bakiyelerini öğrenmek için 21 Eylül-19 Ekim 2023 tarihleri arasında satış işlemlerini gerçekleştirdikleri bankaya başvurabilecekler.

Kısmi Ödemeyle de İndirimden Faydalanma İmkanı Borçlarını tamamen kapatamayacak olan alıcılar ise borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları ödemeye yüzde 25 indirim kampanyasından kısmi olarak faydalanabilecekler.

Taksitlerin Düzenli Olması Gerekiyor Kampanyadan yararlanmak isteyen alıcıların, başvuru tarihi itibarıyla taksit ödemelerini düzenli olarak yapmış olmaları gerekmektedir. Ayrıca, geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmamalıdır.

Kalan Taksit Sayısı 12 ve Daha Az Olanlar İndirimden Faydalanamayacak Kampanya tarihinden sonra yapılacak borç kapatma ve kısmi ödemelerde ise yüzde 25 indirim kampanyasından yararlanma imkanı olmayacak. Kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan alıcılar, bu fırsattan yararlanamayacaklar.

Türkiye’deki TOKİ alıcılarına sunulan bu fırsat, ev ve iş yeri sahiplerine büyük bir kolaylık sağlayacak. Borçlarını ödeyerek yüzde 25 indirimden faydalanma şansı, birçok kişi için önemli bir finansal avantaj sunuyor. Kampanya süresince başvuruların ve ödemelerin düzenli olarak takip edilmesi önemlidir.

Visited 2 times, 1 visit(s) today

Related Posts

Zorla evlendirilen damat

Zorla evlendirilen damat sanki

Namaz kılan kardeşlerimiz bunu mutlaka okusun

Namaz kılan kardeşlerimiz bunu mutlaka okusun, bu durumda olan kardeşlerimiz varsa mutlaka hallerini düzeltsinler! Devamını oku

Sirkeyi koltuk altıne sürerseniz

Sıcak havalarda büyük bir soun haline dönüşen terleme sonrasında kötü kokular oluşabiliyor. Uzmanlar deodarantlar yerine doğal çözümler öneriyor… Devamını oku

Herkesi sevindirecek haber indirim geliyor

Brent petrolün fiyatı son bir haftada 87 dolardan 81,43 dolara kadar geriledi. Hal böyle olunca akaryakıt fiyatlarında bir indirim beklentisi oluştu. Bu kapsamda araç sahiplerini sevindirecek bir…

Temel Askerde

Temel’in canı çok sıkılıyormuş. Yunan’a bir ıslık çalmış elleriyle “Havacı mısın?” işareti yapmış,Yunan aldırmamış. Bir ıslık çalmış elleriyle “Karacı mısın?” işareti yapmış, Yunan aldırmamış Devamını oku

Bakan Mehmet Şimşek: Dünya Bankası ile 895,7 Milyon Euro Kredi Anlaşması İmzaladık

Türkiye’nin cari açığını azaltmak ve dışa bağımlılığını düşürmek amacıyla yenilenebilir enerji yatırımlarının büyük önem taşıdığını belirten Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bu yönde çalışmalarının sürdüğünü açıkladı….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir