Thodex vurguncusu Faruk Fatih Özer, sessizliğini bozdu

Thodex Kripto Para Borsası CEO’su Faruk Fatih Özer, 356 milyonluk vurgun skandalı ve bakanlarla çekildiği iddia edilen fotoğraflarla ilgili son gelişmeleri mahkemede paylaştı. İşte bu olayın ayrıntıları:

Faruk Fatih Özer’in Fotoğrafları Gündemde

Thodex Kripto Para Borsası’nın kurucusu Faruk Fatih Özer, 20 Nisan 2021 tarihinde yurt dışına kaçarak büyük bir vurgunla gündeme gelmişti. Ancak daha önce, dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile çekildiği iddia edilen fotoğraflar da gündemi sarsmıştı.

Mahkeme Kararı: 11,196 Yıl Hapis Cezası

Dün akşam gerçekleşen mahkeme kararıyla, Faruk Fatih Özer 11 bin 196 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bu kararın ardından, Özer sessizliğini bozarak bakanlarla ilgili iddialara açıklık getirdi.

Özer’in İddiası: İlişkim Olmadı

Faruk Fatih Özer, mahkeme salonunda yaptığı açıklamada, “Dosyanın bu aşamaya gelmesinin nedeni Türkiye’den ve başka ülkeden bakanlarla fotoğraflarım. Benim medyada ismi geçen hiçbir bakanla ilişkim olmamıştır. Sayın bakanlara ve milletvekillerine iftiralar atıldı.” dedi.

Bakanların Açıklamaları

İddiaların ortaya çıkmasının ardından dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da konuya ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Süleyman Soylu, Özer’i tanımadığını belirterek, “İlgili şahıs Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum. Bir yakınımız vasıtasıyla 23 Aralık 2019’da yazılımcı gençlere verdiğimiz randevuya eklemlenerek gelmiştir. Randevu listesinde ismi mevcut değildir ve sadece fotoğraf çekimi esnasında odaya alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” demişti. Mevlüt Çavuşoğlu ise Özer’in fotoğrafını, Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın oğlu Mert Sancaklı’ya verdiği bir randevuda çekildiğini açıklamıştı.

Visited 6 times, 1 visit(s) today

Related Posts

Zorla evlendirilen damat

Zorla evlendirilen damat sanki

Namaz kılan kardeşlerimiz bunu mutlaka okusun

Namaz kılan kardeşlerimiz bunu mutlaka okusun, bu durumda olan kardeşlerimiz varsa mutlaka hallerini düzeltsinler! Devamını oku

Sirkeyi koltuk altıne sürerseniz

Sıcak havalarda büyük bir soun haline dönüşen terleme sonrasında kötü kokular oluşabiliyor. Uzmanlar deodarantlar yerine doğal çözümler öneriyor… Devamını oku

Herkesi sevindirecek haber indirim geliyor

Brent petrolün fiyatı son bir haftada 87 dolardan 81,43 dolara kadar geriledi. Hal böyle olunca akaryakıt fiyatlarında bir indirim beklentisi oluştu. Bu kapsamda araç sahiplerini sevindirecek bir…

Temel Askerde

Temel’in canı çok sıkılıyormuş. Yunan’a bir ıslık çalmış elleriyle “Havacı mısın?” işareti yapmış,Yunan aldırmamış. Bir ıslık çalmış elleriyle “Karacı mısın?” işareti yapmış, Yunan aldırmamış Devamını oku

Bakan Mehmet Şimşek: Dünya Bankası ile 895,7 Milyon Euro Kredi Anlaşması İmzaladık

Türkiye’nin cari açığını azaltmak ve dışa bağımlılığını düşürmek amacıyla yenilenebilir enerji yatırımlarının büyük önem taşıdığını belirten Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bu yönde çalışmalarının sürdüğünü açıkladı….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir